Beskrivning
En stor välsorterad livsmedelsbutik alldeles utanför spärrarna i en vältrafikerad T-banestation på Östermalm/Vasastan.
Här säljs bl.a. massor av egentillverkade (i butiken) frukostfrallor och fika på mornarna, plus all övrig livsmedel , godis, glass m.m. De pendlande kunderna är alltifrån kontorsfolk, hantverkare till studenter och boende.
Butiken har kylrum för mejerivaror, kylar och frysar för mat, läsk, glass, charkuterivaror, bake-off och förpackningsrum, kontor, personalrum med pentry och gott om övriga förrådsutrymmen.
Alla inventarier i butiken ägs av säljaren och ingår i priset. Det är bara kaffemaskin som är på leasing. Lokalen är för övrigt i mycket gott skick. Passar bra att drivas som familjeföretag!
Ovanstående uppgifter har erhållits av säljaren.
För mer info och visning, vänligen kontakt mäklaren med namn, tel. nr, så bokar vi en tid.
Ansvarig mäklare
